Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Głównym celem działalności Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu jest promowanie zdrowego stylu życia, czuwanie nad bezpieczeństwem żywności i żywienia oraz zdrowotnym wody, zapobieganie powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych poprzez sprawowanie zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzenie działalności przeciwepidemicznej na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

INFOLINIA dla obywatela w sprawach związanych z koronawirusem 
+48 222 500 115 

Chcesz uzyskać odpowiedź online? Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7 (ikona w prawym dolnym rogu) są dostępne pod adresem: 
https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Trójkąt%20ostrzegawczy%20z%20wykrzyknikiem
23 października 2020

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego związana z koronawirusem SARS-CoV-2

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Golubiu-Dobrzyniu z dnia 23.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Czytaj więcej o: Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego związana z koronawirusem SARS-CoV-2
Powiększ zdjęcie Logo%20Zakładu%20Ubezpieczeń%20Społecznych
22 października 2020

ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które obywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych i opiekuńczych. Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i ubiegają się o wypłatę zasiłku, nie muszą już dostarczać decyzji sanepidu do ZUS lub pracodawcy. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej.

Czytaj więcej o: ZUS będzie pozyskiwać dane o kwarantannie i izolacji do wypłaty świadczeń chorobowych
Powiększ zdjęcie Plakat%20ozdrowieńcy
22 października 2020

Wygrałeś walkę z COVID-19? Pomóż innym!

Twoje osocze to bezcenny lek! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do oddania osocza wszystkie osoby, które: 

  • przechorowały COVID-19 (również bezobjawowo)
  • zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe
  • są w wieku między 18 a 60 rokiem życia. 
Czytaj więcej o: Wygrałeś walkę z COVID-19? Pomóż innym!
Powiększ zdjęcie Komunikaty%20Międzyresortowej%20Komisji%20do%20Spraw%20Najwyższych%20Dopuszczalnych%20Stężeń%20i%20Natężeń%20Czynników%20Szkodliwych%20dla%20Zdrowia%20w%20Środowisku%20Pracy
15 października 2020

Komunikat Międzyresortowej Komisji do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu przekazuje w załączeniu Komunikat XIII Międzyresortowej Komisji do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy dotyczący informacji nt. prac Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej nad kolejnymi zmianami dyrektywy 2004/37/WE w sprawie ochrony pracowników przed zagrożeniem dotyczącym narażenia na działanie czynników rakotwórczych lub mutagennych podczas pracy.

Czytaj więcej o: Komunikat Międzyresortowej Komisji do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy
Powiększ zdjęcie Infolinia%20i%20ograniczenia
12 października 2020

Materiały informacyjne nt. koronawirusa

PPIS w Golubiu-Dobrzyniu przekazuje do wiadomości materiały informacyjne otrzymane z Narodowego Funduszu Zdrowia nt. koronawirusa.

Czytaj więcej o: Materiały informacyjne nt. koronawirusa