bip
 
 
 
 
logoPWIS

W ramach obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia AIDS w placówkach oświatowych (Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gałczewie gm. Golub-Dobrzyn, Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Ciechocinie) odbywały się spotkania, akcje, wydarzenia kulturalne podczas których podkreślana była rola profilaktyki, potrzeba walki z AIDS i pomocy chorym.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Golubiu-Dobrzyniu włączając się w działania podejmowane w związku z obchodami Światowego Dnia AIDS, uczestniczyła w spotkaniach edukacyjnych z młodzieżą, podczas których przeprowadzane były prelekcje, zajęcia edukacyjne w formie warsztatów z zakresu profilaktyki HIV/AIDS oraz nauki tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.



 

W dniu 27 listopada 2017r. w Zespole Szkół w Zbójnie gm. Zbójno przez najmłodszych uczniów został przygotowany spektakl profilaktyczny w ramach realizowanego przez szkołę Programu edukacji antytoniowej  „Nie pal przy mnie, proszę”.  



 

W dniach 23.10.2017r. i 24.10.2017r. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu oraz w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyły się szkolenia na temat: „Zapobieganie zakażeniom HCV”. Na spotkania zostali zaproszeni właściciele i pracownicy sektora usług pozamedycznych, wykonujących zabiegi z naruszeniem ciągłości tkanek (tj. zakładów kosmetycznych, tatuażu, odnowy biologicznej i zakładów fryzjerskich), zlokalizowanych na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.



camp

W ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE” pracownicy PSSE w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowali spotkania w dniu 7 lipca 2017r. z uczestnikami obozu BMX CAMP w Kowalewie Pomorskim oraz dnia 8 sierpnia 2017r. z uczestnikami obozu sportowego, odbywającego się w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie gm. Golub-Dobrzyń, z uczestnikami półkolonii, która odbywała się w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz z wychowankami Świetlicy Socjoterapeutycznej w Golubiu-Dobrzyniu.

Podczas spotkań przypomnieli wypoczywającym zasady bezpiecznego zachowania w lesie, nad wodą oraz omówili zasady zdrowego stylu życia, w tym profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Przekazali również materiały informacyjno-edukacyjne o wyżej wym. tematyce.

 



 

W dniu 2 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Radominie gm. Radomin odbyło się XVIII Spotkanie z Profilaktyką ph. ,,To Ty wybierasz...Wybierz życie bez nałogów!” na które zostali zaproszeni przedstawiciele PSSE w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas spotkania podsumowano 18 edycji Spotkań z Profilaktyką.



 

W dniu 30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. Dziewanowskich w Płonnem gm. Radomin odbył się Festyn Zdrowia ph. „Czas na Zdrowie”, podczas którego pracownik PSSE w Golubiu-Dobrzyniu Pani Katarzyna Lotarska - Koordynator Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku zachęcała dzieci, młodzież obecną na spotkaniu do zdrowego odżywiania. Podczas spotkania przez pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Golubiu-Dobrzyniu został podsumowany Powiatowy Konkurs Plastyczny ogłoszony przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Golubiu-Dobrzyniu ,,Nie pal przy mnie, proszę”, którego adresatem były dzieci z klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu –Dobrzyniu laureatom konkursu wręczył nagrody i dyplomy.

 



 

W dniu 26 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. w Świętosławiu gm. Ciechocin odbył się Piknik Rodzinny ph. „Trzymaj formę” na który zostali zaproszeni przedstawiciele PSSE w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas pikniku uczniowie, rodzice skorzystali z bogatej oferty materiałów edukacyjnych, związanych z profilaktyką uzależnień.



 

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Szczepień Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Golubiu – Dobrzyniu w dniach 24-30 kwietnia 2017 roku przygotowała w holu Starostwa Powiatowego oraz w holu Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu stoiska informacyjno-edukacyjne z hasłem Europejskiego Tygodnia Szczepień, plakatami, ulotkami promującymi szczepienia ochronne. Zorganizowany został także w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej punkt informacyjny dla osób zainteresowanych zagadnieniami, związanymi ze szczepieniami.



 

W dniu 26 kwietnia 2017r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wręczono nagrody laureatce konkursu redakcyjnego pt. „Mocarz, część II”. 



 

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 7 kwietnia 2017r. pracownicy PSSE w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowali w holu budynku, w którym mieszczą się Poradnie Specjalistyczne przy ul. Dr J. G. Koppa 1a w godzinach 9:00-12:00 stoisko informacyjne z materiałami na temat depresji.




OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY

W ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA WODY w dniu 22 marca 2017r. na zaproszenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Golubiu-Dobrzyniu i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu uczniowie z miejscowego Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego zwiedzali ujęcie wody w Białkowie gm. M. Golub-Dobrzyń, gdzie dowiedzieli się skąd woda płynie do kranów, a także dlaczego można ją pić.

logo min

 godlo sc

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Golubiu-Dobrzyniu

 


Służba Cywilna

 

 

ul. Dr Jerzego Gerarda Koppa 1 A,
87-400 Golub-Dobrzyń

 

 

tel. centrali: 56 683-24-85 
fax. 56 683-24-42
(nie służą do kontaktu w sprawie koronawirusa)

e-mail: psse.golubdobrzyn@pis.gov.pl

twitter 2430933 1280   facebook 2429746 1280
       

Ochrona danych osobowych

Deklaracja dostępności