bip
 
 
 
 
logoPWIS

Dnia 9 grudnia 2016r. w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu – Dobrzyniu odbyła się impreza szkolna dotycząca ,,Światowego Dnia Walki z AIDS’’.  Pani  Iwona Malinowska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu –Dobrzyniu przedstawiła zagrożenia związane z HIV/AIDS. Szkolne Koło Teatralne pod kierunkiem Justyny Pietrzak zaprezentowało przedstawienie pt. ,,Szansa’’. 

Dnia 1 grudnia 2016r. w Zespole Szkół w Radominie w Publicznym Gimnazjum im. Fryderyka Chopina w Radominie gm. Radomin odbyła się impreza szkolna dotycząca ,,Światowego Dnia Walki z AIDS’’.  W Imprezie szkolnej udział wzięli  uczniowie  starszych klas szkoły podstawowej i  gimnazjum. Prelekcję na temat:  ,,Problem HIV /AIDS wciąż aktualny,  Gdzie szukać pomocy”  przedstawiła  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu  Pani  Iwona Malinowska.  Podczas imprezy szkolnej młodzież gimnazjalna pod kierunkiem  pedagoga szkolnego Pani  Aleksandry Pasternak   przygotowała  scenki profilaktyczne dotyczące zagrożeń HIV/AIDS. Podczas spotkania   z młodzieżą zostały rozdane materiały edukacyjno-informacyjne na temat HIV/AIDS. 

W dniu 29 listopada  2016r. w Zespole Szkół w Zbójnie gm. Zbójno odbyła się akcja profilaktyczna podczas której został przedstawiony przez uczniów z Publicznego Gimnazjum w Zbójnie gm. Zbójno Spektakl Profilaktyczny ,,Sąd nad papierosem". 

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia w dniu 17 listopada 2016r.  w Zespole  Szkół nr 2 w Golubiu –Dobrzyniu, Zespół ds. Profilaktyki i Wychowania przygotował spotkanie pod hasłem „Rzuć Palenie Razem z Nami”. W spotkaniu uczestniczył PPIS w Golubiu-Dobrzyniu oraz starszy instruktor Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Podczas imprezy uczniowie  przygotowali prezentacje multimedialne,  dotyczące szkodliwości palenia papierosów.  

W dniu 5 października 2016r. w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się profilaktyczna akcja „STOP DOPALACZOM” inicjowana przez Gazetę Pomorską, przy współpracy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu, Policji oraz Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. W organizację akcji włączyło się Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu oraz samorządy gminne: Miasto i Gmina Golub-Dobrzyń i Kowalewo Pomorskie, gminy: Zbójno, Ciechocin. W konferencji uczestniczyli uczniowie z powiatu golubsko-dobrzyńskiego,gmin: Zbójno, Ciechocin, Golub-Dobrzyń, miasta Golub-Dobrzyń i Kowalewa Pomorskiego.  

„NIE POZWÓL ODLECIEĆ SWOJEMU SZCZĘŚCIU” – Ogólnopolska Kampania w Poradni „K” w Golubiu-Dobrzyniu. 

W dniu 16 czerwca 2016r. zostało przeprowadzone szkolenie dla personelu pedagogicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Powiatowej Placówki Szkolno-Wychowawczej we Wielgiem gm. Zbójno  

W dniu 1 czerwca 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Zbójnie gm. Zbójno odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu oraz na temat negatywnych skutków zdrowotnych zażywania środków zastępczych. 

31 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Zbójnie i  w Zespole Szkół w Zbójnie  odbyły się dwie imprezy szkolne podsumowujące ,,Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Podczas imprezy szkolnej  uczniowie uczestniczyli w prelekcji  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Golubiu-Dobrzyniu Pani Iwony Malinowskiej  na temat ,,Mówię nie paleniu”. Uczniowie przygotowali część artystyczną  ,,Sąd nad papierosem’’ oraz scenki profilaktyczne, ukazujące zagrożenia płynące z uzależnień i promujące właściwe wzorce. Pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Golubiu-Dobrzyniu podsumowała etap powiatowy  konkursu plastycznego ,,Nie pal przy mnie, proszę’’.

  

Dnia 7 i 8 Kwietnia  2016r. w Starostwie Powiatowym w Golubiu – Dobrzyniu i w Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim została przeprowadzona Akcja prozdrowotna pod hasłem ,,Pokonaj cukrzycę”. Celem przedsięwzięcia przygotowanego w ramach Światowego Dnia Zdrowia” była edukacja prozdrowotna w zakresie zapobiegania cukrzycy oraz zachęcanie do regularnych badań. Jej organizacją zajął się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu, Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu.

logo min

 godlo sc

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Golubiu-Dobrzyniu

 


Służba Cywilna

 

 

ul. Dr Jerzego Gerarda Koppa 1 A,
87-400 Golub-Dobrzyń

 

 

tel. centrali: 56 683-24-85 
fax. 56 683-24-42
(nie służą do kontaktu w sprawie koronawirusa)

e-mail: psse.golubdobrzyn@pis.gov.pl

twitter 2430933 1280   facebook 2429746 1280
       

Ochrona danych osobowych

Deklaracja dostępności